Termomodernizacja domu to szereg działań mających na celu poprawę stanu energetycznego domu. Korzyści wynikające z tych prac to z jednej strony mniejsze rachunki za ogrzewanie, lepszy komfort mieszkania, ale również zmniejszone ubóstwo energetyczne, czystsze powietrze czy bezpieczeństwo energetyczne całego kraju.

Szukasz oferty na kupno izolacji ROCKWOOL lub montaż ocieplenia w domu?

Skorzystaj z aplikacji do zapytań, by otrzymać ofertę na zakup i montaż izolacji z wełny skalnej od oficjalnych Dystrybutorów ROCKWOOL Polska i Certyfikowanych Wykonawców ROCKWOOL.

house, single family,  applications
Twoje koszty ogrzewania spadną o
0

zmniejszysz emisję smogu o
0

rocznie możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu ponad
0

Na czym polega termomodernizacja i jak ją zaplanować?

Wśród działań termomodernizacyjnych można wymienić docieplenia ścian i izolację dachu, wymianę kotła, czy montaż instalacji odnawialnych źródeł energii. Niezależnie od zakresu kluczowa w procesie termomodernizacji jest kolejność. Najpierw należy dokonać docieplenia ścian i izolację dachów, aby ograniczyć straty ciepła, a następnie wymienić system grzewczy.

Jeśli przeprowadzisz remont domu w kompleksowy i właściwy sposób (najpierw ocieplenie, a potem wymianę instalacji), zmniejszysz koszty ogrzewania budynku, w zależności od zużywanego surowca do nawet 5000 złotych (w przypadku gazu ziemnego).

Przeczytaj więc, jak przygotować się do prawidłowej termomodernizacji >>

Pobierz nasz poradnik remontowy

20201008 GMC ILLUS 139

Niniejsza broszura, jest swego rodzaju przewodnikiem po remoncie, dla wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych. Przeprowadzi Cię przez najpopularniejsze rodzaje remontowanych aplikacji i dostępne rozwiązania.

Od września 2018 roku ruszył program „Czyste Powietrze”, który wspiera termomodernizację budynków jednorodzinnych i walkę ze smogiem. Dzięki programowi inwestorzy indywidualni mogą otrzymać bezzwrotne dotacje i pożyczki na ocieplenie swoich domów, a także m.in. na zakup nowoczesnych kotłów, pomp ciepła czy montaż systemów wentylacji z odzyskiem ciepła. Łączna suma przeznaczona na działania programu to 103 mld zł. 

Program „Czyste powietrze”  obejmuje trzy rodzaje działań:

  • dotacje i pożyczki w ramach Czystego Powietrza
  • wsparcie gmin w ramach STOP SMOG
  • ulga podatkowa na działania termomodernizacyjne

Beneficjenci programu “Czyste Powietrze” mogą otrzymać dotację na zakup i montaż ocieplenia jeżeli w domu mają zainstalowany system grzewczy na paliwo stałe minimum 5 klasy lub system grzewczy wykorzystujący inny rodzaj paliwa. Wsparcie to zostało przewidziane dla inwestorów w dwóch wariantach:

  • Podstawowy poziom dofinansowania: dla właścicieli lub współwłaścicieli budynku jednorodzinnego o dochodzie rocznym do 100 000 PLN. Taka osoba może ubiegać się o dofinansowanie na zakup materiałów budowlanych do ocieplenia i ich montaż w wysokości do 10 000 zł.
  • Podwyższony poziom dofinansowania: dla właścicieli lub współwłaścicieli budynku jednorodzinnego w jednoosobowym gospodarstwie domowym o dochodzie miesięcznym 1960 PLN lub wieloosobowym gospodarstwie domowym o dochodzie miesięcznym do 1400 PLN / os. Taka osoba może ubiegać się o dofinansowanie na zakup materiałów budowlanych do ocieplenia i ich montaż w wysokości do 15 000 zł.

 Przeczytaj więcej na temat dofinansowania termomodernizacji >>

Zobacz webinarium na temat dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze.

20201008 GMC ILLUS 139

Zapoznaj się z zasadami i sposobem uzyskania dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze. Nasz ekspert wyjaśnia reguły programu i korzyści wynikające z kompleksowej termomodernizacji

01

Odporność ogniowa

Domy budowane z poczuciem spokoju

Dzięki produktom ROCKWOOL ogień w budynku nie przeistoczy się w pożar budynku.

02

Komfort termiczny

Optymalna temperatura, niezależnie od pogody panującej na zewnątrz.

Produkty ROCKWOOL mają znakomite właściwości termiczne i gwarantują stabilną temperaturę w budynku.

03

Komfort akustyczny

Miasto, które nigdy nie śpi, nigdy Cię nie obudzi

Produkty ROCKWOOL znacząco obniżają miejski hałas.

04

Trwałość

Witamy w budynkach przyszłości.

Produkty ROCKWOOL przyczyniają się do tworzenia nowoczesnych miast przyszłości.

05

Estetyka

Nasze fasady są nie tylko ładne.

Produkty ROCKWOOL pozwalają łączyć estetykę z wysoką wydajnością w każdym projekcie budowlanym.

06

Gospodarka wodna

Wełna skalna chroni przed wilgocią.

Produkty ROCKWOOL są paroprzepuszczalne – to same korzyści.

07

Odnawialność

Nowe życie starych materiałów.

Dzięki produktom ROCKWOOL każdy może wspomóc proces odzyskiwania surowców.